Získali sme cenu Via Bona Slovakia 2018

Získali sme cenu Via Bona Slovakia 2018

Tento rok sme sa aj my zaradili medzi víťazov prestížneho ocenenia Via Bona Slovakia 2018. Cenu v kategórii Dobrý partner komunity prevzal na slávnostnom galavečeri v Starej tržnici riaditeľ pre Slovensko Dušan Švalek za prinášanie dlhodobých a systematických pozitívnych zmien pre komunitu nepočujúcich.

Nadácia Pontis už po 19. krát ocenila firmy, ktoré svojimi výnimočnými projektmi a zodpovednými prístupmi k podnikaniu menia život na Slovensku k lepšiemu. Spomedzi 56 prihlášok malých, stredných a veľkých slovenských firiem posunula nezávislá hodnotiaca komisia do finále 23 nominácii v 8 kategóriách.

Ocenenie Dobrý partner komunity vyzdvihuje výnimočné projekty firiem, ktoré sa týkajú riešenia spoločenských problémov alebo podpory komunít. V tejto kategórii boli vymenované 3 nominácie. V užšom výbere sme stále po boku silných spoločností BILLA Slovensko a Lidl Slovenská republika. Sme veľmi hrdí, že práve Slovak Telekom si za svoju 17-ročnú snahu prinášania pozitívnych zmien pre nepočujúcu komunitu odniesol cenu. Naším cieľom bolo vytvoriť krajinu, kde hendikep nepočujúcich nebude prekážkou v ich bežnom živote. Cez projekt Hľadáme ďalší zmysel vzdelávame a poskytujeme granty na podnikanie pre nepočujúcich. Prostredníctvom programu Online tlmočník zásadne zlepšujeme schopnosť nepočujúcich dohovoriť sa v rôznych, kritických i bežných, životných situáciách. Aj vďaka skúsenostiam z programu sa podarilo do zákona zapracovať Online tlmočenie ako sociálnu službu. Najhlbšie sme rozvinuli tému ranej starostlivosti pre deti. 6-ročný program Mobilný pedagóg cez terénnu včasnú intervenciu pripravil a adaptoval rodiny s deťmi s poruchou sluchu na nové podmienky, pomáhal im prijať hendikep ich dieťaťa a naštartovať aktívny progres dieťaťa cez jeho výchovu a vzdelávanie.

Aj touto cestou by sme sa radi poďakovali nielen za možnosť uchádzať sa o toto ocenenie, ale aj všetkým tým, ktorí sa na tejto snahe niečo zlepšiť podieľali.

Zdroj: www.nadaciapontis.sk

Celý záznam odovzdávania cien Via Bona Slovakia 2018 nájdete v archíve RTVS.