EDUMA

EDUMA

Od emócií k poznaniu

V Edume sme stavili na emocionálne učenie a storytelling. Cez zážitkové workshopy a tréningy vzdelávame kľúčových aktérov v oblasti vzdelávania, sociálnej práce a zamestnávania, ktorí rozvíjajú mladých a učia ich porozumieť potrebám ľudí s prekážkami v našej spoločnosti.

Spolupracujeme s učiteľmi, mladými ľuďmi a lídrami na školách, s vysokoškolskými pedagógmi i so študentmi na univerzitách, ktorí sa pripravujú na pomáhajúce profesie.

Firmám pomáhame so zavádzaním inkluzívneho prístupu k zamestnancom a zákazníkom s prekážkami do biznisu. Sme tu pre všetkých, ktorí sa snažia porozumieť svojim strachom a predsudkom, reflektovať potreby mladých ľudí s prekážkami, chcú pre nich vytvárať príležitosti a naplno využívať ich potenciál.

Sme tiež prvá organizácia na Slovensku, ktorá prišla s inovatívnym vzdelávacím portálom Onlinezivakniznica.sk. Tvoria ho autentické video príbehy ľudí s rôznymi prekážkami. Jeho iniciátorkou je Janette Motlová (Maziniová), Rómka, ktorá sama prežila diskrimináciu a intoleranciu zo strany väčšinovej spoločnosti. Ide o multivzdelávací portál, ktorý za krátky čas svojej existencie získal ocenenie Generácia 3.0 za inšpiratívny vzdelávací projekt od Nadácie Pontis. Online živá knižnica sprostredkúva odvážne výpovede ľudí s prekážkami, ktorí otvorene hovoria o svojich potrebách a pomenúvajú problémy, ktoré ich trápia.

Viac o Edume si prečítajte TU.