Budúcnosť INAK

Budúcnosť INAK

Viete, že aj žiak na základnej škole môže pomôcť svojmu regiónu či vyriešiť komunitný problém?

Stačí mu dať iba príležitosť. Program Budúcnosť INAK preto prichádza do regiónov a komunít a svoje brány otvára žiakom a žiačkam vo veku 11 až 15 rokov, z rôznych prostredí, aby mohli zažiť svet nepoznaných inovácií a technológií a získať tie správne zručnosti a schopnosti, ktoré ich pripravia na lepšiu budúcnosť. Pretože veríme, že talenty sú všade, no príležitosti nie.

VÍZIA

Víziou programu je vniknúť do regiónov a komunít a zvýšiť tak šance na lepšiu budúcnosť detí tam, kde je to potrebné. Podstatou je poskytnúť deťom príjemné zázemie, bezproblémový prístup k IT a posilniť ich digitálne zručnosti, tvorivosť a podnikavosť. Ukázať im príležitosť a motivovať ich k ďalšiemu sebarozvoju, zlepšeniu si výsledkov v škole, uľahčiť im prechod na stredné školy a sprístupniť tak možnosti kvalitnejšieho vzdelania v budúcnosti pre lepšie uplatnenie sa na trhu práce.

PRÁCA NA VLASTNOM STARTUPE

V rámci 3-ročného programu budú deti pracovať pod dohľadom mentorov a mentoriek na vlastnom nápade, ktorý rieši sociálny problém v ich okolí. Hravým, neformálnym, no hlavne zábavným spôsobom sa naučia veľa nových vecí, dostanú sa blízko k špičkovým technológiám a spoznajú kopec skvelých a inšpiratívnych ľudí nielen medzi svojimi rovesníkmi.

Mimoškolské centrum je pre deti otvorené 4-krát do týždňa vždy po škole až do večerných hodín. Okrem starostlivo na mieru vytvoreného vzdelávacieho programu mladých účastníkov čaká pomoc od koordinátora s domácimi úlohami či prihláškami na strednú školu, neobmedzený prístup k počítačom i tabletom, chillout zóna a občerstvenie, aby v centre mohli tráviť svoj voľný čas, alebo len tak oddychovať.

NADAČNÝ FOND TELEKOM PRI NADÁCII PONTIS

Hlavným partnerom programu, ktorého pilotné centrum sa otvorilo v školskom roku 2019/2020 v Trnave na ZŠ a MŠ Maxima Gorkého, je Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis. „Podobne kvalitný a dlhodobý vzdelávací program pre deti v regiónoch na Slovensku chýba. Program Nadácie Pontis predstavuje riešenie, ktoré, pokiaľ bude úspešné, možno šíriť ďalej, aj do ďalších regiónov a to je pre nás podstatné,“ hovorí Dušan Švalek, riaditeľ pre Slovensko Slovak Telekomu. Pozrite sa, ako to vyzerá v centre.

AKO PROGRAM FUNGUJE?

Program inovatívnym spôsobom prepája verejný sektor, občiansky sektor, ale aj biznis prostredie a zmierňuje vzdelávaciu priepasť v kľúčových zručnostiach potrebných pre 21. storočie, motivuje a rozvíja potenciál účastníkov.

Myslíte aj vy na budúcnosť našich detí?

Pridajte sa k nám a budujte s nami príležitosť pre lepšie vzdelávanie detí v regiónoch.