KNIHA MÁME DIEŤA S PORUCHOU SLUCHU

KNIHA MÁME DIEŤA S PORUCHOU SLUCHU

Na Slovensku sa ročne narodí približne 200 detí s poruchou sluchu, až 90 % z nich počujúcim rodičom. Tí sa na novú situáciu často nevedia pripraviť a ostávajú zaskočení. Prvé mesiace sú pritom pre vývoj dieťatka mimoriadne dôležité. Preto na Slovensku s podporou Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis vznikla unikátna dvojdielna kniha s názvom Máme dieťa s poruchou sluchu.

Rodičom zásadne pomôže nielen s prvými krokmi, ale aj s množstvom ďalších otázok, ktoré ich sprevádzajú v prvých rokoch dieťatka. Jej unikátnosť spočíva najmä v tom, že spája odborný pohľad pedagógov či lekárov a reálne skúsenosti rodín s dieťaťom s poruchou sluchu.

Dvojdielna kniha je jediná svojho druhu, ktorá bola na Slovensku vydaná za posledných 10 rokov. Publikáciu zostavili 3 autorky, ktoré v nej zúročili dlhoročné skúsenosti z ich odbornej a teoretickej praxe, ako aj z programu Mobilný pedagóg. Silvia Hovorková, Martina Rzymanová a Darina Tarcsiová na nej pracovali viac ako 2 roky.

Na aké otázky odpovedá kniha:

● Ako sa rodičia vyrovnávajú s diagnózou?
● Čo môžu urobiť, aby minimalizovali dôsledky poruchy sluchu?
● Čo môžu urobiť, aby ich dieťatko vedelo, že sa mu snažia porozumieť?
● Prečo čítať s dieťatkom s poruchou sluchu?
● Ako vidia výchovu ľudia s poruchou sluchu?
● Ako začať so sluchovou a rečovou výchovou?
● Posunkovať alebo neposunkovať?

Knihy si v tlačenej verzii môžete objednať v Dobrom obchode na Sashe.sk za odporúčaný príspevok 15 €. Výťažok poputuje na podporu občianskeho združenia OZ Nepočujúcedieťa.sk, ktoré sa venuje rodinám s deťmi s poruchami sluchu.

Objednať 1. diel

Objednať 2. diel

Knihy v elektronickej verzii si môžete bezplatne stiahnuť tu:

Máme dieťa s poruchou sluchu 1

Máme dieťa s poruchou sluchu 2